13. května 2018 od 17.00 hodin.

Výsledek: 2: 2 ( 2: 1)

___________________________________________

Trenér: Jan PEŠEK

V neděli odpoledne jsme jeli na sluncem nemilosrdně zalitou umělku na Háje. K soupeři, se kterým se z různých důvodů zrovna nemilujeme, a také k favoritovi zápasu. A pořádné horko bylo našim klukům i na hřišti, prakticky celý první poločas. Domácí nás aktivním pohybem, kombinací a kvalitním prolínáním řad s náběhy krajních obránců několikrát pěkně “roztočili” a donutili k maximálnímu nasazení při bránění. Po dvou brankách šli do zaslouženého vedení, které je ale možná ukolébalo. Každopádně naši hráči se postupně rozkoukali, osmělili k prvním útočným akcím a těsně před přestávkou po samostatné krásné akci Filipa Čermocha s důrazným zakončením i snížili. To, jak se náš suverénně nejlepší střelec prosadil, vlilo klukům novou sílu a také víru, že by se s výsledkem zápasu přece jen dalo něco udělat. O poločase jsme si řekli pár věcí, jak zlepšit poziční hru, abychom měli větší šanci tlačit na domácí a donutit je k nějaké té chybě. Potřebovali jsme také, aby náš provizorní golman a “hrdina okamžiku” Dan Čepička pokračoval ve statečném výkonu a neudělal zbytečnou chybu. To se nakonec povedlo a já i všichni kluci, kteří se do brány fakt nehrnuli, mu můžeme jedině poděkovat. Navíc pár minut po startu druhé půle se znovu prosadil Čermy a tentokrát ještě nezištně našel před prázdnou bránou Filipa Augustýna, který vyrovnal na 2 - 2! Od té chvíle kluci ještě zvedli svůj výkon, zvýšili bojovnost i vzájemnou soudržnost a kompaktnost. Měli jsme ještě další šance, abychom si odvezli více bodů, než jeden za remízu, ovšem s výsledkem musíme být vzhledem k průběhu utkání spokojeni. S čím spokojen nejsem, jsou dvě věci - jedna kolektivní a druhá individuální. Už několikátý zápas máme mnohem slabší první poločas a vstup do zápasu není koncentrovaný, vypadáme, jako když se vidíme na hřišti prvně. Na to se zaměříme v týdnu. A k tomu budu řešit chování a disciplínu našeho nejstaršího hráče Filipa Augustýna, který i přes opakované předzápasové pokyny neudržel nervy na uzdě a svým chováním zkazil celkově náš dojem. V neděli ve 14.30 přivítáme doma holky ze Slávie a máme šanci prodloužit úspěšnou sérii bez prohry!