Výsledek: 5: 1 ( 2: 1)

___________________________________________

Trenér: Jan PEŠEK

FK Čechie Dubeč - Slavia Praha * dívky 5: 1 (2 - 1)

V neděli odpoledne jsme na domácím pažitu přivítali sympatický tým slávistických děvčat. K optimistickému naladění nás vedla jednak slušná série 3 zápasů bez porážky, a zároveň vzpomínka na podzimní vítězství na umělce v Edenu. Celý týden jsme se v přípravě soustředili na to, abychom konečně zvládli herně i výsledkově vstup do zápasu. Rozebírali jsme si příčiny, proč obvykle rychle prohráváme a na hřišti se víceméně celý poločas hledáme. Před nedělním zápasem jsme si dali sraz brzy, včas jsme šli na hřiště rozcvičit se a zahřát svaly i nastavit hlavu na vstup do zápasu. A výsledek? Během prvních 5 minut prohráváme 0 - 1 a jsme zaskočeni napadáním a pohybem holek ze Slavie. Musím ovšem uznat, že to je moje jediná vážná výhrada k jinak povedenému zápasu. Ono není až takové umění vyhrát, když se všechno daří, proměňuje se skoro každá šance a vše se dobře odvíjí od začátku. Klukům trvalo nějakých 15 minut, než převzali zápas do svých rukou a prakticky celý poločas, než se zvyšující se silová a v některých případech rychlostní převaha projevila na výsledku. Nejdříve tradičně Čermy a pak i premiérově Filip Vaňha otočili těsně před pauzou stav zápasu v náš prospěch. O poločase jsme si řekli, že další šance přijdou a je třeba v nich zachovat větší klid a přesnost. Také jsme začali ještě více dostupovat soupeřky při rozehrávce a kombinaci, čímž jsme se dostávali rychleji a častěji k míči a celkově nutili holky k chybám. Díky dalším dvěma trefám Filipa Čermocha a kuriózní brance po dlouhé přihrávce golmana Filipa Augustýna, která doputovala až do brány, jsme navýšili skore na 5 - 1. Postupně přicházející diváci a hráči dubečského áčka se tak mohli pokochat u nás málo vídaným stavem na výsledkové tabuli. Se stejnou radostí si kluci v kabině oslavně zakřičeli a už pomalu myslíme na Chodov, který hostíme opět doma v neděli 27.5. od 15.hod!
Pochválit za týmový výkon i po většinu zápasu fyzicky náročný fotbal chci všechny kluky, kteří nastoupili. Tentokrát jsme dost šancí zahodili a museli být trpěliví i obezřetní a disciplinovaní. To se povedlo :-) Děvčatům ze Slávie slouží ke cti, že bez jakýchkoliv výčitek a komentářů ustála spoustu náročných a jistě i bolestivých soubojů se stejně starými našimi kluky. Větší výbušnost, důraz i pár kilo navíc je v tomto věku už přece jen pro kluky výhodou nad technikou, obratností a fotbalovým myšlením. Holky, hodně štěstí v dalších fotbalových krocích a vydržte!